KĀNAS GADS 2024

 

23. - 24.09.2023 | Kānas solījumu diena

02. - 03.12.2023 | Kānas rudens nedēļas nogale, Liepāja

09. - 16.03.2024 | Kānas ziemas sesija, Liepāja

25.05.2024         | Kānas gada atskats

14. - 20.07.2024 | Kānas Vasaras sesija jaunajiem pāriem, Liepāja

____________________________________________________________________________________________________________________________________________

02. - 03.12.2023 Kānas nedēļas nogale. Piezīmes.

Tēma "Ilgstoša laulība" 

Kas ir ilgstoša laulība? - dalībnieku pārdomas:

Ceļš - svētuma, brieduma, uz debesīm, kopā uz tā; noslēpums; kompromiss augot; partnerība; pieņemšana; drošība; stabilitāte; kopā - kā laivā, kur kopīgs virziens un vajag kopā "airēt", lai tiktu uz priekšu, kā lidmašīnā, no kuras nevar izkāpt; divu siržu savienība; nešķiršanās; jēgpilns laiks kopā; piedzīvot mīlestību; atrast patieso Dievu; piedošana un nepieminēšana; ilgstoša cīņa - ar sevi; biedrības un mājas sajūta; palikt kopā; kalpot ģimenei - dot un saņemt atbalstu; uzticēšanās; uzklausīšana; spēt pieņemt pārmaiņas; izvēle, pacietība; pazemība; sava labuma nemeklēšana;  lēmums mīlēt; humora izjūtas nepazaudēšana; vēlme skatīties uz laulāto kā uz vislabāko; sajust mīlestību; izprast otru; nereaģēt asi; solījuma turēšana; iet soli solī; pamats visam; kāds cilvēks vienmēr blakus, jebkurā dzīves situācijā; izaicinājums; maratons; nepieņemt neko kā pašsaprotamu; spēks piecelties; piedzīvojums un ceļojums; miers; cieņa; attīstība; Dieva tuvums; amerikāņu kalniņi - bail & sajūsma.

 

Mīlestības attīstības posmi:

1. Tu esi priekš manis (iemīlēšanās)

Šajā attiecību posmā mēs ļoti koncentrējamies uz savu pieredzi. To bieži pavada tādas jūtas kā greizsirdība, alkatība, sajūsma un eiforija. Kā arī attiecīga rīcība: grupas pamešana, pielāgošanās otrai personai, izlikšanās par kādu citu, egoisms.

2. Tu un es esam viens otram (darbs pie attiecībām)

Posms, kurā mēs vēlamies dalīties ar visu, piedalīties otra cilvēka dzīvē, palīdzēt viņam, uzklausīt viņu- un mēs prasām to pašu priekš sevis. To pavada šāda attieksme: atvērtība, uzticēšanās, pieķeršanās, alkatība, gaidīšana, ka manas prasības tiks izpildītas, vilšanās, ja tās netiek izpildītas.

3. Es esmu priekš tevis (mīlestība)

Mīlestības attīstības augstākā pakāpe: Es tev atdodu sevi pilnīgi, vēlos būt tev blakus, pavadīt tevi un radīt tev apstākļus attīstībai. Atvērtībā pieņemu to, ko tu vēlies man dot. Es nespiežu tevi mainīties, bet mana attieksme tevi motivē būt labākam cilvēkam. To pavada šāda attiekse: draudzība, uzticēšanās, prieks, piepildījuma un jēgas sajūta.

!!! Šis posms var norisināties tikai nobriedušu cilvēku gadījumā, kuri mīl sevi un ir pilnībā uzticīgi viens otram. 

:)